Magorova  zpráva aneb BULA 3 x jinak

22.12.2015

 

   Vážení kamarádi, kamarádky a přátelé,

     3 roky odkládám svoji psí povinnost podat zprávičku z Buly – jak psáno v základním dokumentu této akce. Inspirovala mě  celková a každoroční rozprava kolem této záležitosti vždy po jejím skončení, taky mnohé pivní úvahy na toto téma a v neposlední řadě spousta dotazů divochů, kteří laškovali s myšlenkou zkusit to taky – což se i letos povedlo.
   Ale než spáchám svoji malou zpověď, možná i charakterovou sebevraždu, chtěl bych na úplný začátek  pár vlastních názorů se kterými vůbec nemusíte souhlasit – což po letitých zkušenostech
bude velice rychle následovat v komentářích.
1.) BULA je nádherná akce, která se vymyká všem jiným akcím, které se  v Káčkách pořádají, svými limity, délkou  a možnostmi v dobrém i horším co jsou jezdcům dány

2.) Z toho vyplývají i rizika, které dobrovolně podstupujeme a které jsou více či méně přijatelná, která taky třídí skupiny zúčastněných JEZDCÚ. K tomu chci poznamenat  SVÚJ osobní názor, že nejsou o moc větší  než v běžném provozu dvou kol, protože  blbě odbočit včetně traktoru může cokoli a kdykoli, zvíře nás vyděsí taky ať to lesní, nebo plechovkové a různé směsi na silnici nám dají taky záhul vždy když je potkáme.

3.) Není to vyjížďka s pevnými pravidly a jezdcům  dává možnosti většího adrenalinu se základním požadavkem přežití a je jedno kolika doprovodnými větami je toto přežití popsáno, stejně je na charakteru jednotlivých vedoucích určitě ovlivněných  skupinovou soutěživostí a fakty výše poznamenaných – a jen tak bokem jsme to MY ti vedoucí jezdci, My všichni co jsme to jeli a svojí účastí se na všech dobrých i špatných věcech podíleli, ať jako první, druhý nebo závoj , je nás už 12 listů jmen.

4.) Jen letitými zkušenostmi můžeme BULU a akce podobné  vyvíjet a usměrňovat co ještě jde, ale jsme jenom lidi se vším špatným i trochu dobrým co k nám patří a život je stejně v principu pokus x omyl.

No a teď pár vět  ke konkrétnějším ptákovinám z úhlu pohledu magora pod CHOCHOLOUŠEM.

   Jak  jste někteří zaregistrovali, spáchal jsem BULU ,  proti zdravému rozumu už  3 x : start – cíl a jednou v počátku  skusmo jednu etapu, tehdy ještě z Těšína do Rychnova a i tehdy to byl mazec.

   Každá celá byla jiná – v roce 2012

   jsem z Těšínska přijel na start v Chlumu u Třeboně o 3 hodiny dřív, vykoupal se v místním rybníce, něco malého snědl  pro dalších 24 hodin, rozbalil spacák, že před jízdou po absolvování nějakých 480 km na start spočnu, ale ulehl jsem do mraveniště a ty  kurvy mě taky málem posvačily.
   Dotřepal jsem je až doma, ale zběsilou jízdou spontánně pozdechali. Byla to BULA  snad v historii nejmokřejší. Začalo to už hodinu před startem celkem slušnou průtrží mračen a chcalo a chcalo  celou noc až  do 9:30 rána, někde před Rychnovem přestalo. Na Liberecku  začaly záplavy a skoro všechny cesty byly zavřený. Všichni zůčastnění si vody užili jako u moře, byly úseky několik kilometrů na mostecku a Litvínově kde bylo i 10 cm na silnici, jedna křižovatka byla, že jsme měli i půl motoru ve vodě a  stříkalo to až  nad přilby.
   Jednu etapu z Děčína jsem jel i sám a trápil jsem se jako pako promočenej až na prdeli a přilehlém okolí a ze samoty u lesa mě vysvobodil Lequi, který na mě počkal i když jsem měl proti plánu zpoždění asi 30minut a ještě jsem si chtěl zakouřit u kafe.
   Po rozednění to už bylo dobrý a ve dvojici s Lequim jsme do Těšína dali etapu 260 km jedním tahem a dohnali můj promrhaný čas kouřením. Zbytek Buly až do cíle byla brkačka ve větších skupinách až do cíle.
   Po cestě se mi rozpadly fusakle, které jsem ani nemohl dostat s bot.
   Protože po mnoha letech jsem byl po Generálovi - klik- 1.magor co to dal celý, tak jsem si plnými doušky užil svoji hodinu slávy.
rok 2012
   A jelikož jsem byl línej najít si nocleh v cíli, tak jsem po malém závěrečném posezení a 2.jídle v pořadí , vyrazil zpět k domovu. Z Clumu do Brna to bylo dobrý, jel jsem spodem na Budějovice a Telč, ale zase se setmělo a z Brna jsem to vzal do Ostravy po dálnici a to byla chyba, únava se v té nudě dálniční dostavila hrozná a s Olmiku to už byla kličkovaná jako blázen.
   Rekapitulace : Bula jela 23 hodin myslím 19 minut s toho jsem seděl na motorce 21 hodin mimo cesty tam a zpět do Albrechtic u Č.Těšína
rok 2012
   Rok 2013 – tato BULA byla historicky nejrychlejší, trvala jen 19hodin a asi 23minut, nevím to jistě, tak mi odpusťte drobné nepřesnosti. Už se nebudu tak rozpitvávat detailama, zase jsem vyrazil v pátek z domu na start, abych tam byl nejakou hoďku dřív a více méně se scénář opakoval jen bez mravenců, spacák jsem už nebral – neosvědčil se. Jelo se s Plané a bylo nádherně a to byl teprve mazec. Tehdy se to opravdu jelo na kost, měl jsem dojem, že všeci první už z recese mě chtěli odjet a střepat. O tom svědčí i to, že z 8mi etap jsem z vedoucím jezdcem dojel sám v 5ti etapách, + jedna se jela pomalu z Chebu, z Těšína vedl Bulu Radim na trajku – dojeli všici a s Generálem dojel ještě jeden Introš kromě mě na VTXu.
rok 2013

   Rok 2014 – jsem byl zrovna v Moldávii, když se jela

rok 2014

   Rok 2015 – ten máme všici v živé paměti a čerstvě komentovanaj ze všech úhlů pohledu, od spravedlivých, pohoršenejch, nezúčastněnejch i hříšníků. Protože jsem měl zrovna rozepsaný tento blábol, tak jsem se zdržel komentáře a vykecám se tady.

   Určetě myslím na Božu, protože vím jak silniční lišej bolí (a je nás víc – možná většina, co jsme  se dostali do styku s tou kravinou, kde máme většinou gumy), ale může se to stát kdykoli a kdekoli. Ať se chlap dobře hojí a na duši mu nezůstane skvrna.
   Letos to náhodou nejelo tak zle, většina etap se projela s plným osazenstvem co nastoupili do etap a nebýt  Božovy  smůly a tím vyvolaného zdržení pro nešťastnou souhru náhod, dojelo by se to v pohodě i přes průtrž mračen v Planý.
    Co se týká Hombreho, toho jsem zprdnul v cíli jako první, nejen že všem ujel, kromě McFlaye (mě nemohl, protože já jsem měl zaháknutej gumicuk), ale taky mi bylo líto Zdendama, kterýho jsem přibral v Rychnově a taky dojel  na start a statečně se držel celou cestu kolem zeměkoule a taky nakonec do toho Chebu doharcoval, sice po tom co už se všici rozjeli k domovům, ale  se Skrblíkem jsme na něho počkali.
   Hombre  ode mě nedostal drškovku jen že jel rychleji než ostatní, ale hlavně kvůli těm pravým  zatáčkám při předjíždění, protože tam jsem si  nasíral do gatí i já a to postrádám pud sebezáchovy. HOMBRE, ale na Tvoji obranu musím konstatovat, že jezdíš stejně už spoustu let a kdo Tě zná ví,  že to nebyl exces,  ale  Tvoje rychlá jízda. A ten bordel mezi autama jsme vlastně dělali my dva s McFlayem,  abychom se udrželi. Musím uznat, že jezdíš opravdu dobře a kdybys chtěl tak si se mnou vytřeš prdel kdy si vzpomeneš.
rok 2015
   Závěrem  - obecně se říká do třetice všeho dobrého a zlého, „terazki možu byť mudry“ Spousta lidí mi říká, že mám plechovou prdel – není to pravda, ani si nedovedete představit jak to bolí a kolikrát jsem se na to chtěl vysrat. Bula se vlastně nedá jet moc pomalu, protože jen adrenalin v krvi udržuje člověka při vědomí tolik hodin bez odpočinku, jíst se moc nedá (aspoň teda já, jinak bych po krmení usnul za jízdy) a navíc dopuju energeťáky, které normálně nepiju.
   Kdo se vydá na podobnou akci, musí si uvědomit, že je to jen o psychice a testování vlastní odolnosti, co se dá  vědomě vydržet a kde jsou každého limity. Lidi proto sportují vrcholově, lezou pánubohu do oken, čertovi do chřtánu,  aby posunovali vlastí limity.
   A jestli to byla poslední 24hodinovka, jak jsem bokem zaslechl , (né, že bych chtěl něco vykecat),  určitě zkusím i tu 48ičku, protože ještě nevím kde mám konečný limit a do smrti , po kontrolním přepočtu předsedů Severní letky, mám ještě 2 životy.
   V poslední větě chci poděkovat všem, kteří se mnou měli (a budou mít) trpělivost to vydržet a trochu držet palce, aby choroba staroba došla co nejpozději. (Jóó a do hrobu chci pořádnou motorku s flaškou  tankovanýho RUMU, protože střízlivího mě nedostanou ani ti na hoře, ani ti dole)
Howgh  ……… Naki

Foto  : archiv K1400

Spojení na autora článku :

Zpět do sekce : Velký flám

 
     
Martina (upcbroadband.cz) 21.12.2015 08:05
Naki, jsi ďábel 😉
ShrekDaniels (243.73) 21.12.2015 08:20
mám rád všetkých čo jazdia túto akciu a Naki - Teba obzvlášť. Mám rád extrémy, no toho roku som si skúsil jednu etapu a je mi jasné, že 2 etapy by som si dal s radosťou, tretiu v pohode ale bez radosti, štvrtú z donútenia ale 5 a viac etáp buly za sebou už považujem za priveľký hazard... ako píšeš, každý máme svoje limity a ochotu ich hľadať niekde inde.
Vinčenz (137.53) 21.12.2015 11:36
Zajímalo mě kdo je magor a konečně to vím.:-)
Veverčák (upcbroadband.cz) 21.12.2015 21:08
Mňo ten tankovanej RUM ti slíbit můžu, máš štěstí, všichni říkají, že jsem na to odborník, ale než ty půjdeš do hrobu, tak Fruko 3x zkrachuje :o)))
Profesor (214.6) 22.12.2015 11:26
Naki!!! :-)
Dann (tmcz.cz) 22.12.2015 22:37
Zkrachuje ??? ... Veverčáku, nerouhej se !!! :-P
juras (netstone.cz) 23.12.2015 12:39
Seš prostě fakt dost dobrej magor!
Bobekk1400 (otavanet.cz) 23.12.2015 17:25
SUPER :-)
čistič (zelinet.cz) 25.12.2015 13:32
nevím jestli se tady smí psát jenom pozitivní věci, ale toto je proti smyslu toho co většina z nás chce - klid, pohoda ap. tak nevím ale mě to připadá na makovici
Libor (iol.cz) 26.12.2015 15:04
Nad tímhle jde jen "zakroutit" hlavou a nejen nad tímto článkem ale hlavně nad Severovo nápadem a osobním egem s jakým každého s jakoukoli negativní reakcí nejen na Bullu odpálkuje a vy mu to žerete.
Petr Brno (upcbroadband.cz) 28.12.2015 00:00
Ty pičinko , když už potřebuješ dokazovat svoji odvahu anonymními příspěvky , nebo onanovat nad těmi svými výplody , změň si aspoň nick . Libor je super chlap , za nic nemůže a nezaslouží si , aby si o něm někdo myslel že ten vůl je on .
Libor (iol.cz) 28.12.2015 18:24
Ááááá, Severa dvě se ozval ...
Petr Brno (upcbroadband.cz) 28.12.2015 20:49
Omyl hochu. Žádný Severa , ale já ( http://www.k1400.cz/images/moto/suzuostatni/vl1500/petan.htm ). Ozvi se mi mailem a já Ti ten můj neskonalý obdiv k Tvé odvaze klidně zopakuju
Zilvar (88.42) 28.12.2015 22:07
Jo, Petře s tou "Liborovou" odvahou jsi na to kápl. To jen my, přízemní sráči bez kapky nápaditosti se podepisujeme vlastním jménem. Vydávat se za někoho jiného, to zvládne jen fakt odvážný chlapák.
libra-mira (iol.cz) 29.12.2015 15:34
Petane zbytečně hážeš perly sviním jinak Naki seš fakt dábel
Naki (24.1) 30.12.2015 13:29
Kamarádi díky za všechny dobré i špatné komentáře, je to jen sranda na zimní počtení, když je nuda. Soutěžím už jan sám se sobou,protože jiní by mi nakopali prdel a až přestanu, tak budu mrtvej. Nechtěl jsem provokovat jakékoli osobní války a i špatná reakce je projev učasti a to je taky dobrý, jsem rád , že jste to četli
Čistič (upcbroadband.cz) 30.12.2015 14:54
Naki, chválit tě za tohle nebudu ale jinak si dobrá pičinka s ropákem i bez něj
Pargi (iol.cz) 31.12.2015 15:30
Zdar. Jo a ještě má předseda Golden hende . :-). Majitel č. 12. Zdar
Libor (iol.cz) 01.01.2016 19:15
Když jsem Libor, proč bych se měl podepisovat jinak ty "Zilvare" :-)
 
   

zpět na úplný začátek WEBu

   
    Chopper a cruiser