Dům holubí - kamenné ksichty 14.04.2014

   Ahoj lidi,  
dlouho jsem váhal jak tento článek nejen začít, ale také koncipovat tak aby nebyl zbytečně dlouhý a nudný přesto však stran informace vyčerpávající.

   Bohužel se nepovedlo a tak již na začátku upozorňuji, že k přečtení tohoto článku a informací v něm obsažených bude vyžadovat (hlavně od nezasvěcených) trocha trpělivosti neb jsem se  rozhodl (kvůli tomu abych předešel různým dohadům), popsat vše od A po Z.

   Drtivá většina z vás zná nejen mne, historii K1400 ale také JIP která se pro mnohé stala nejen místem kde je možné udělat kvalitní servis a úpravu svého
stroje, ale čím dál častěji se také stává místem
které si naplánujete jako cílové pro svou vyjížďku. Někteří zajedete prostě jen tak na kafe a Birella jiní zase doprovodíte kamaráda který si jede na JIP udělat servis a nebo prostě jedete kolem a stavíte se jen tak - co kdyby se na JIP čirou náhodou zase žilo : chudě, ale čestně
   S rostoucí (oboustrannou) oblibou těchto setkání ale čím dál častěji docházelo k tomu co zkrátka jednou přijít muselo. JIP není na takováto setkání tím pravím ořechovým a to nejen co se celkového zázemí týče.
   Není to žádná novinka a stav je rok od roku méně komfortní což mi bylo již delší dobu jasné a proto jsem v podvědomí stále znovu a znovu přemýšlel o vhodných prostorách.

chudě, ale čestně

   Řekne se to snadno, ale představa bývá od realita mnohdy na

jedna z návštěv na JIP

hony vzdálená..... A jaká že byla představa? Určitě jí mnozí znáte z US filmů. Stojí opuštěná fabrička a k ní přijíždí
chlapík na choppru. Otvírá železná vrata a se strojem vjíždí do výtahu kterým se nechá vyvést do prvního patra opuštěné výrobní haly kde svůj stroj zaparkuje hned vedle postele....... ach jo - krásná iluze - že? No a snad proto, že jsem nebyl ochoten z této představy příliš slevit, poměrně dost objektů šlo mimo mne a roky plynuli..... Bohužel až děsivě rychle a stalo se to co se stát muselo - totiž že JIP dostoupila svého vrcholu, který dál ji již posunout nelze.
   Jakousi shodou náhod se ke mně začátkem letošního léta dostala informace, že je v Bechyni k mání objekt který by mne mohl zajímat. A nastalo další děsné dilema..... Házel jsem si na pomyslné misky vah všechna pro a proti. Radil jsem se s kamarádama i příbuznýma a po pravdě a z ryze praktického důvodu bylo na té misce proti proklatě moc argumentů. Byl jsem skutečně již rozhodnut do toho nejít a abych si toto své rozhodnutí náležitě obhájil přednesl jsem své argumenty Podkonímu. Jeden z mnoha argumentů proti byl " ....dívej je mi 55 let. Než to dáme do hromady.... bejt mi o deset let míň......"  Podkoní na to odvětil jednu jedinou větou " no jo táto, ale mně je třicet......"
D-H krátce po zakoupení - pohled z venku I. patro

II. patro

III. patro kancl sociálka sklad
   Nemá smysl abych zde probíral ty proti (neb jak je vám již asi jasné Podkoního argument vyjádřený v jedné větě zhoupl misku vah na stranu pro) a tak mi dovolte, abych se o těch pro trochu rozkecat.
   Objekt který jsme hned od samého začátku pojmenovali DŮM HOLUBÍ (podobnost s písní Jirky Schelingra je čistě náhodná ) má nejen skvělé prostory, ale také kompletní zázemí včetně sociálek jejichž absence na JIP byl mnohdy velký problém. Jsou zde tři patra po cca 60m2 z nichž první využiji na provoz obdobný tomu na JIP. Na druhém patře (dostupné nákladním výtahem) bude zřízeno  exkluzivní dlouhodobější parkování. No a to třetí patro je tu jaksi navíc (neb D-H má mimo těchto pater své zázemí). Je tu skutečně navíc? Kdo mně zná tak ani na chvilku nezapochybuje, že to třetí patro tu zcela jistě navíc nebude....
   Není žádným tajemstvím a mnozí již víte, že jsem se rozhodl třetí patro věnovat coby klubovou neveřejnou místnost, volně přístupnou pro všechny ksichty K1400
   Na konci s dechem
   Jak třetí patro vypadalo po zakoupení a kolik toho již bylo na klubové místnosti uděláno je patrné ze zařazených snímků viz. níže. Konečná podoba naší klubové místnosti není zatím zcela pevně dána. Je jasné že zde bude samoobslužný bar, dva velké stoly na sezení, kulečníkový stůl a postel (pořádné letiště). Na dodělání III. patra budou tedy zapotřebí ještě další (dosti značné) finanční výdaje, na které již bohužel nemám dech.
původní stav průběh rekonstrukce III. patra

průběh rekonstrukce III. patra

   Zanechat stopu
   Na dodělání klubové místnosti bude tedy zapotřebí vynaložit ještě dost velkou finanční částku. Jak z toho ven? Vyhlásil sbírku skutečně nechci neb je zcela jistě nejen mně jasné jak by sbírka dopadla. Sbírka jako taková je sice dobrá věc ovšem již za pár let se o sbírce málo kdo co dozví a o těch kteří se na ní podíleli ani nemluvě. Proto jsem se rozhodl nejít touto anonymní cestou, ale udělat pravý opak. Nápad jak to udělat jsem čerpal z Hollywoddu kde mají tamní hvězdy do chodníku slávy zvěčněno své jméno. Proto abychom je nekopírovali, ale naopak abychom byli lepší, tak si členové K1400 budou moct dát přímo do podlahy (dlažby) klubové místnosti nejen své jméno (nick) ale také svůj ksicht.
   Jak to bude fungovat a co to bude stát?

   Je to jednoduché - každý kdo bude chtít finančně podpořit klubovou místnost si koupí svojí dlaždici do které mu bude jednou pro vždy importován ksicht. Ksicht bude vytvořen z fotky kterou mi zašlete e-mailem a po jejím grafickém zpracování si finální podobu odsouhlasíme. Fotka bude poté profesionálním studiem zalaminována a rovněž odborníkem aplikována do stávající podlahy (dlažby). Jak vypadá graficky zpracovaná fotka ukazuje snímek vpravo.
   Barevná fotka ksichtu kterou mi zašlete v maximálním rozlišení bude tedy převedena do
sépie a osazena "rámečkem".  

ksicht do dlažby

   Cenově to bude následovně. Ksicht aplikovaný do dlažby 30x30 cm naší klubové místnosti bude stát 3.000,- Kč z čehož výrobní a aplikační nálady činí cca 500,- Kč. Z řečeného je tedy jasné, že zbude 2.500,- Kč které použijeme na dodělání a vybavení klubové místnosti ve III.patře Domu holubího.
   Kdo bude chtít může si objednat dlaždice dvě, s tím, že tu druhou si sám

vlastní dlaždice

ksichti v podlaze

osadí doma, na chalupě, ve své garáži.........
Cena druhé (totožné) dlaždice bude již pouze 500,- Kč (tedy za výrobní náklady).

   Důležité
   Ksicht v podlaze klubové místnosti je naprosto dobrovolná záležitost která vás ničím nezavazuje ani k ničemu neopravňuje. Ksicht v podlaze klubové místnosti by měl být něčím zcela výjimečným ne li prestižním a proto jsem pro jeho umístění stanovil přísná kritéria.
   Jednak je to poměrně vysoká cena a druhak bude umístění ksichtu podmíněno tím, že ksicht musí být minimálně 3 roky v databázi : naše ksichty.
   Ksychty budou do podlahy klubové místnosti umisťovány průběžně na základě : "kdo dřív přijde - ten......" Vlastní pozice ksichtu není tedy řízena žádným pořadím či snad zásluhou avšak nechá se říci, že první pokládky (na rozdíl od těch pozdějších) budou umístěny na podstatně zajímavějších místech neb se začne od baru kolem zdi, směrem dozadu ke kulečníku (viz. foto vpravo).
   Další informace
   Je mi naprosto jasné, že ne každému dovolí finanční situace tímto způsobem podpořit klubovou místnost a také je dost dobře možné, že někteří chtít budou, ale ksicht do podlahy prostě nechtějí. Možností jak tuto akci podpořit je sice ještě celá řada avšak faktem zůstává, že na daný moment jsou finance alfou i omegou.
   Co se tedy týká pracovní a další výpomoci pak je stav následný :
01) vlastní bar - jeho výroba je zadána profesionální firmě za úplatu - již je před dokončením
02) stoly - 2ks z masivu (rozměr cca 80 x 250cm) - zatím nejsou
03) židle - 12 ks z masivu - zatím nejsou
04) kulečníkový stůl (s otvory) včetně příslušenství - zatím ne - přislíbil Ječivej
05) letiště - zatím ne - přislíbil Vláďa
06) kvalitní matrace do letiště - zatím není - přislíbil Vláďa
07) pobílení celého patra včetně stropu (vápnem) minimálně 2 až 3krát - již zajištěno
08) vybavení baru - pípa- zasponzorovala Šarik (Šárka), chlazení - již zajištěno
narážeče  - již zajištěno, mikrovlnka atd - zatím není (sklo a porcelán - zjištěno z mnoha zdrojů)
09) světla - je potřeba 6x pěkné a hlavně stejné nástěnné světlo + 1 x nad bar - již zajištěno
10) zkulturnění (natření) rámu oken - zatím pouze částečně (z vnitřní strany)
11) vnitřní parapety na okna - dodal Luba
12) další vybavenost - barové židličky  - již zajištěno a já nevím co ještě všechno..... no prostě chybí toho vedle ochotných rukou ještě celá rada....a až to bude hotové, můžeme se pustit třeba do fasády
   Co říci v závěru?

tato fasáda je bohužel

   Předpokládaný termín zprovoznění klubové místnosti je konec léta 2014. Vše bude hodně záležet na tom kolik financí (a také v jakém časovém horizontu) se podaří sehnat.

   Jasně že je opravdu obrovská řada zatím nezodpovězených věci, ale prosím - zatím je neřešte neb na daný moment mnohé věci ani já sám nemám ještě ujasněné. Řešme to, co je aktuální a jakmile bude potřeba řešit další, postavme se k tomu opět čelem
   Pokud budou ale nějaké konstruktivní dotazy k dnes zařazené informaci neváhejte se zeptat a pište dole do komentáře. Díky za váš čas, materiální, finanční, pracovní,
ale i morální podporu

pouze dílem Photoshopu

 
foto : archiv K1400

    zde je na mne spojení

informace o bezplatném SKYPE volání naleznete zde - klikni -

 

k1400cz

   +420 777 812288

volací SKYPE znak :

 

 Zpět do sekce : náš WEB :

pokud máš SKYPE stačí kliknout na symbol

       
Vladimír (iol.cz) 07.01.2013 09:16
D-H se stane místem kde bude možné najít historii K1400 a ještě bude kde klábosit, škoda,že je to z Brna tak daleko. Je to dobrý nápad, už se těším na svoji kamennou držku, reservuj mě místo.
Charlie (nextra.cz) 07.01.2013 10:32
Mám nevyužitou lednici, sice starší, ale ve velmi dobrém stavu, neni to žádná plečka na smetiště, takže jestli by byl zájem, je k mání. Když by byla brigoška, tak za gáblík a kus chleba se salámem se přidám k bílení.
Vlk (vivo.cz) 07.01.2013 14:39
Zdar Miro mrkl jsem na seznam a sehnal bych nehašené vápno na bílení.Zbývá pouze otázka kolik a jak ho dopravit k tobě.Pokud to bude v sezoně klidně bych přijel na motce a pomohl se zednickou.
Generál (cservis.cz) 07.01.2013 20:52
Čágo kluci, pobílení jsem dnes domluvil a to formou bártru s profi malířem (potřebuje vysoustružit určité díly). Takže bílení ze seznamu stáhnu stejně jako lednici od Charliho (nejsi v seznamu chlape a tak mi prosím brnkni ať domluvíme podrobnosti). VELKÉ díky všem kteří se ozvali ať již zde, na e-mail nebo mobil....
Lequi (iol.cz) 08.01.2013 08:08
No to budu muset sehnat nějakou fotku kde vypadám trochu k světu, ale místo mi rezervuj klidně už teď.
pepeem (tmcz.cz) 09.01.2013 21:45
ahoj, kolik by sis predtavoval tech zidlí??? a jaké???
Generál (cservis.cz) 10.01.2013 00:23
Stůl bude z masivu takže i židle by měli být z masivu. Počet 12ks (uspořádání je v poměru - viz. obrázek s ksichtama).
Fanouš (69.52) 10.01.2013 22:43
Čau Mirku,já můžu pokytnout výčepní pípu+kohout+narážecí hlavice (2ks), a možná,když se mi podaří opravit chlazení,tak i to by bylo.
Buddy (tmcz.cz) 12.01.2013 20:14
skvělej nápad, rád pomůžu, taky si pro mě připrav jednu hliněnou destičku. :-)
Kapitán (data.com) 12.01.2013 21:12
Tak mě Generále také rezervuj jeden čtvereček, fotku a kačky dodám.
Generál (cservis.cz) 13.01.2013 12:09
To - Fanouš ale i ostatní : výbavu baru (pípu, sklenice atd) budeme potřebovat, ale bar zatím nestojí a tak prosím tyto věci zatím ještě zochraňte pod svou střechou páč tady by to na daný moment přišlo určitě k úhoně. Co se týká dlaždic do podlahy tak jsem skutečně velice mile překvapen o jejich zájem a poctivě eviduji každou došlou poptávku tak, aby bylo dodrženo v článku řečené : "kdo dřív přijde - ten......"
pepeem (tmcz.cz) 13.01.2013 16:57
ok tak takovy nemam, sorry. No nic snad se najde neco jinehoi s cim pomohu:-)
Fanouš (69.52) 13.01.2013 22:58
Mirku,tu dlaždičku taky zafixuj,(pokud to jde)foto a groše doám osobně,dík.
Drak (necoss.net) 14.01.2013 14:28
V reálu je ta dlažba ještě krásnější.
Roman z B (cservis.cz) 16.01.2013 08:55
Ty jo,když jsem viděl hnědou variantu cedule na DH málem jsem spadl ze židle.To je hnus,to ti nedovolím,jestli to tam dáš tak to postříkám sprejem abych se na to každý ráno nemusel dívat:-)Tohle se fakt musí vymyslet jinak
Generál (cservis.cz) 16.01.2013 10:25
Romane buď v pohodě ;-) na tuto nebo jakoukoli jinou úpravu fasády nebude ještě hóóódně dlouho dech...... V každém případě dobrovolnosti se meze nekladou a nebude od věci mít i jinou eventualitu k posouzení....
Libor (rr.com) 17.01.2013 04:47
Mirku také prosím o rezervé 30x30cm.
Roman z B (cservis.cz) 17.01.2013 08:33
Nemám ksicht,ale ,,dlažičku,, bych rád :-) Díky
Generál (cservis.cz) 17.01.2013 10:28
Romane ksicht máš již pěkně dlouho (od jedné 24hodinovky). Klikni na tlačítko : naše ksichty / HLEDAT. Poté do záložky : jméno napiš Romča a klikni na tlačítko : vybrat no a jsi tam jak za mlada :-) Takže Libora i tebe jsem si zaznamenal mezi kamenné ksichty :-))
pepeem (tmcz.cz) 17.01.2013 21:35
taky bych jestli muzu jeden gesicht mel na zemi
Deyvid (161.212) 20.01.2013 17:00
Mirku jak jsem říkal před Z.P.S. dáme s Katkou věž s bednama, sice to umí jen kazety, automat na 60 CD, radio a bez MP3, ale do začátku by to mohlo stačit. Zatím to necháme u nás a až to bude aktuální, stačí se zmínit a dovezem.
Drak (necoss.net) 20.01.2013 19:08
Dodám několik kusů cca 20-30 CD
Aleš (jon.cz) 02.02.2013 00:56
Ahoj Míro, prosím o rezervé jedné dlaždičky, prachy dodám dle dohody (účet, osobně, ....). Dovoluji si nabídnout skleněnou výbavu, to je samozřejmost, zatím ji budu deponovat u sebe v garáži. Zdraví Aleš
Brbla (iol.cz) 09.02.2013 17:41
Ahoj Miro, pokud budes potrebovat pomoct s venkovni dlazbou prijedu na jeden vikend dle potreby. Petr KH.
PavelKobra (198.23) 12.04.2013 02:18
Ahoj Míro, pro mne prosím dvě dlaždice. Jednu si dám pod motorku do garáže, když mi napíšeš kolik vnitřích parapetů je potřeba, tak bych je možná mohl zařídit grátis a ještě je osadit. Bývalí šéf s nima kšeftuje. Jo a já dělám elektriku, tak kdyby byli potřeba třeba kabely, tak Vám nějké pošlu /samo zase grátis/
Libča (iol.cz) 26.04.2013 21:24
Míro jestli nemáš matrace dej vědět , něco najdeme.
Generál (cservis.cz) 26.04.2013 21:36
To - Brbla : díky za nabídku chlape. Časem snad i na tu venkovní dlažbu dojde, ale na daný moment na to určitě nebude stačit dech (finance).
Generál (cservis.cz) 26.04.2013 21:39
To - Pavel Kobra : parapety přislíbil Luda z SK. Tak to snad klapne. Co se týká el. instalace tak první část máme hotovou ale ještě bude potřeba pro technické zázemí tak se s dovolením (jak přijde čas) určitě ozvu. Kamenné ksichty máš zaevidované ;-)
Generál (cservis.cz) 26.04.2013 21:41
To - Libča : abych se přiznal, tak jsem na tebe s tímto artiklem myslel hned od počátku a jsem rád, že jsi se ozval ;-) Jakmile to tedy bude aktuální tak se s dovolením ozvu.
Generál (cservis.cz) 26.04.2013 21:44
To - všichni : lidičky VELKÉ díky VŠEM kteří jste se již zapojili do budování naší svatyně a to jak materiální tak i fyzickou pomocí. Není v mých silách vše vyjmenovat a zcela jistě bych na někoho zapomněl a tak ještě jednou : VELKÉ díky všem.
Deyvid (161.212) 28.04.2013 10:42
Pokud jde o elektriku, samozřejmě můžu přispět s pomocí, ale protože dělám slaboproud / energetiku, s materiálem je to u mně horší. Každopádně jedny elektrikářský ruce můžu nabídnout ku pomoci :-)
 
   

zpět na úplný začátek WEBu

   
    Chopper a cruiser