Vkládání fotek - zkušební provoz

   Ahoj lidi  
     Mnozí z vás jistě víte, že jsem se snažil naše stránky něčím zatraktivnit a přestože nápadů několik bylo k realizaci chyběl programování znalý a hlavně pro věc zapálený pomocník. Jsem opravdu rád - že se po několika zcela neúspěšných kontaktech našel a tak můžeme spustit první část na našich stránkách nově zaváděného systému : vkládání fotek
   Dříve však nežli se pustím do dalšího povídání je myslím více nežli povinností představit vám autora systému, který vám umožní vkládat fotky
na naše stránky přímo z počítače.

     Zdatným programátorem je Holly kterého někteří z vás již vlastně znáte
neboť se zúčastnil akce : Dobývání pevnosti Haničky. Prostor který   
dnes spouštíme je tedy kompletně jeho zásluhou. VELKÉ diky chlape
  Aha :-) vy asi stále nevíte o čem-že to vlastně mluvím. Tak tedy dnešním dnem je zkušebně spuštěn prostor vkládání fotek v sekci : bazar. Proč právě zde? Odpověď je jednoduchá - vlastní systém bude potřeba nejen doladit ale také zjistit jeho spolehlivost, náročnost na údržbu atd.... nebude rovněž od věci aby jste si také vy vkládání fotek a textu někde vyzkoušeli takříkajíc na nečisto. 
  Jedná se tedy o první ověřovací krok. V dalším ne příliš vzdálené době (pokud  
vše bude šlapat správně) bude v sekci fotogalerie vytvořen nový prostor

HOLLY se svým Drakem

(podsoubor) s názvem : foto ode mne kam budete moci prakticky bez omezení vkládat fotky (společně s popis) nejen z vašeho moto - života, ale také například ty se kterými by jste se chtěli podělit, udělat radost nebo rozesmát ostatní. O tom jakou podobu bude mít : foto ode mne by bylo na daný moment předčasné hovořit neboť se chystají

další vychytávky a zatím ještě není zcela jasné zda je nebudeme navzájem propojovat. Jeda ze zmíněných vychytávek je sjednocení databáze : naše ksichty / fórum na které právě intenzivně pracuje Vogi. Vzhledem k tomu, že je vše ve stádiu příprav tak zatím nic víc neprozradím a tuto informaci zde píši hlavně z toho důvodu, že budeme od některých z vás (kteří jste v sekci naše ksichty a zároveň máte udělanou registraci na fóru) potřebovat vědět pod jakým jménem na fóru vystupujete. Jedná se tedy hlavně o ty jejichž nick který mají v sekci naše ksichty neodpovídá tomu ve fóru. Hodně by nám usnadnilo práci pokud by jste nám při tomto pomohli. Pro sjednocení u těch jejichž nick neodpovídá (není stejný) jako v sekci naše ksichty / fórum je otevřena na fóru konference - klikni zde -

VOGI a jeho Kawa

   Vraťme se však ještě na chvilku k dnes zprovozněné databázi bazaru.
   Původně jsme do bazaru plánovali udělat nápovědu - ale myslíme si že vše je natolik jasné - že jí netřeba. Vlastně jediné důležité je aby jste si zapamatovali heslo. Pokud by se vám stalo že jste jej zapomněli - napište mi a já tento váš inzerát smažu a zadáte si jej znova pod heslem které si již zapamatujete - snad :-)
   Náhled z vložené fotky se děje automaticky takže jediné co musíte udělat je krom zapamatování si hesla (nejlépe je používat jedno které máte již vžité) uvést správný kontakt a popisek. Po vložení můžete inzerát za pomoci tohoto hesla upravovat a také smazat.
   Zároveň upozorňuji, že věci které byli ve starém systému bazaru se v tomto nově nepromítnou a tak pokud je váš inzerát stále aktuální je nutné si jej - tentokrát již osobně - vložit znova.
   V závěru bych vás všechny chtěl požádat aby jste si zkusili vložit - byť smyšlený inzerát a hlavně nahrát fotky. Pokud
narazíte na nějaký problém při nahrávání fotek, editaci (úpravách) inzerátu případně na jakoukoli nefunkčnost (problém) v této sekci kontaktujte prosím autora a správce tohoto prostoru na  e-mail :
   Aktualizace 30.11.2006
   Na základě vašich postřehů byli systém dopracován - pokud ještě naleznete některé věci které by bylo vhodné vyřešit  - dejte prosím vědět. Samostatný sektor : koupím z ryze praktického důvodu otvírat nebudeme. Pokud přesto některý díl marně sháníte zadejte si váš požadavek na fórum do sekce : hledám kde najdu? Zde vám zcela jistě odpoví nebo poradí kam se obrátit daleko více lidí neboť náš bazárek není zdaleka tak navštěvován jako fórum.
   Důležité : je vhodné aby fotka kterou vkládáte do inzerátu byla zhotovená na šířku viz. foto vpravo - pozice A) správně Pokud foto není zhotoveno na šířku ale na výšku B) špatně - obrázek (foto) ve svém počítači nejprve o 90° otočte a teprve poté do bazaru nahrajte. 

   Ideální rozměr pro vkládanou fotku je 800 x 600 pixel. Únosné minimum (aby
fotka nebyla příliš rozrastrovaná (neostrá a zrnitá) je 640 x 480 pixel. Větší foto

A )správně

například 1024 x 768 vložit možné je - automat si jí sám zmenší ale takto velké fotky zbytečně zatíží B) špatně
databázi a poměrně dlouho budete čekat než systém fotku z vašeho PC zpracuje. Prosím tedy aby jste se při vkládání fotek - ve vlastním zájmu - řídili tím co je zde řečeno. Pro jistotu to shrnu : fotky vkládat (případně otočit - když je to možné) na šířku !!!! a ideální rozměr je 800 x 600 pixel.
   Náhled (zmenšeninu) z vámi vložené fotky se děje zcela automaticky takže jediné co musíte udělat je krom zapamatování si hesla (nejlépe je používat jedno které máte již vžité) uvést správný kontakt a popisek. Po vložení můžete inzerát za pomoci tohoto hesla upravovat a také smazat.
   Pokud jste tak ještě neudělali znovu vás žádám aby si každý zkusil vložit byť smyšlený inzerát a hlavně zkušebně nahrál pár fotek. Poté co si vyzkoušíte funkčnost tento smyšlený inzerát smažte a dejte vědět zda vše proběhlo OK.
   Vaše postřehy a připomínky pište prosím dole do
komentáře - DÍKES
 

    zde je na mne spojení
Foto : archiv K1400  

informace o bezplatném SKYPE

volací SKYPE znak :

k1400cz

   +420 777 812288

volání naleznete zde - klikni -

pokud máš SKYPE stačí kliknout na symbol

 

Zpět do článků : náš WEB  

 
Yoskin (pilana.cz) 28.11.2006 06:24
Jen maličká drobnost, v nabídce krajů chybí ten můj, tedy Zlínský :-) Jinak se to jeví funkční.
Durdis (army.cz) 28.11.2006 16:58
Vypadá to, že to funguje v poho. Jen navrhuji dodání typu inzerátu PRODÁM / KOUPÍM. Aby to fungovalo oboustraně. To Vogi: Jestli to je možné, tak by se fotka mohla zobrazovat i u těch přízpěvků.
Holly (204.110) 28.11.2006 18:38
To Yoskin: Zlín už je doplněn.
Fáfa (upc.cz) 28.11.2006 20:30
Hoši , tak tomu řikám Webová sezona ať se práší za kočárem
Rasík (backer.cz) 28.11.2006 21:24
Já si myslím,že to fachčí perfektně :-),to se holt pozná ,,FACHMAISTER,,
Yoskin (55.16) 28.11.2006 22:00
To Holly: děkujééééém :-)
Kouťas (eurotel.cz) 30.11.2006 06:21
Chybí ještě kraje Ústecký, Středočeský a Vysočina
Holly (204.110) 30.11.2006 19:14
No jo, máš pravdu. Já su teda sklerotik. To bych asi z vlastivědy propadl :-) Už je doplněno, dík za upozornění.
 
   

zpět na úplný začátek WEBu

   
    Chopper a cruiser